Kinga Stosio – nauczyciel

Bądź sobą szukaj własnej drogi. Poznaj siebie, zanim zechcesz dzieci poznać. Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny, zanim dzieciom poczniesz wykreślać zakres ich praw i obowiązków.
Janusz Korczak

Jestem nauczycielem Edukacji Wczesnoszkolnej z Terapią Pedagogiczną oraz Wychowania Przedszkolnego. W pracy z dziećmi bardzo cenię sobie fakt, że każde z nich nosi w sobie potencjał, który mogę wspierać i rozwijać. Stawiam na samodzielność i kreatywność. Uwielbiam prowokować najmłodszych do różnego rodzaju działań plastycznych i konstrukcyjnych. Staram się dawać im jak najwięcej okazji do doskonalenia swojej samodzielności i czerpania z niej satysfakcji. Prócz tego próbuję zaszczepić w dzieciach miłość do słowa i czytelnictwa. Wplatam w przedszkolne życie wierszyki i rymowanki, a także wyszukuję i czytam najciekawsze teksty z literatury dziecięcej. Sport to moja druga pasja ,bez której tak jak bez pracy z dziećmi nie wyobrażam sobie życia.