O nas

Przedszkole ”Beztroski Świat” to przedszkole dwujęzyczne zlokalizowane w południowej części Żoliborza przy ul. Rydygiera 13B lok. U7. Jest to miejsce stworzone po to, by w przyjaznej atmosferze kierując się indywidualnym podejściem do każdego dziecka, otwierać naszych podopiecznych na bogactwo i różnorodność świata oraz zachęcić do jego poznawania.

Edukacja językowa – dwujęzyczność

Przedszkole Beztroski Świat – Żoliborz jest przedszkolem dwujęzycznym. W każdej grupie pracuje dwóch nauczycieli. Wychowawca główny posługuje się językiem polskim, drugi nauczyciel komunikuje się z przedszkolami wyłącznie w języku angielskim. Jesteśmy głęboko przekonani o tym, że na tym etapie edukacji dziecko w sposób naturalny, w codziennych sytuacjach osłuchuje się z językiem obcym, by stopniowo poznawać pierwsze zwroty i budować struktury gramatyczne.

W edukacji dwujęzycznej wspieramy się m.in. programem:

• „Mother Goose Time ”- program ma na celu oswoić dzieci z językiem dzięki metodom naturalnym, immersji (zanurzeniu), pobudzający naturalne zdolności i predyspozycje dzieci
  • Super Simple Songs – metoda nauki poprzez śpiew, zabawy ruchowe, scenki, dostosowana do wieku dzieci, dzieci poznają rzeczywisty świat ludzi, zwierząt, własne emocje